HSL-test of spooktrein?

Voorlopige place-holder voor topics tot deze in de juiste categorie geplaatst zijn. Hier geen nieuwe topics openen!
Plaats reactie
Bartjedj

HSL-test of spooktrein?

Bericht door Bartjedj »

Gepubliceerd: 20 november 2008 5.30

SCHIPHOL - Voor het eerst reden gisteren passagiers over het nieuwe HSL-traject. Maar dat was onbedoeld want de machinist had niets in de gaten.

De bestuurder van een testtrein voor de HSL pikte de reizigers per abuis op vanaf station Schiphol. De trein die het nieuwe traject uitprobeert, stopte 's morgens even na negen uur op perron 6. Normaal arriveert daar iets later de Beneluxtrein naar Brussel. In plaats van de deuren dicht te houden, werden die uitnodigend opengezet. "Omdat de trein aan het eind van het perron stopte, ging men er in een draf op af. Een kleine twintig mensen zijn aan boord gestapt", vertelt een ooggetuige.

CDA-Tweede Kamerlid Koopmans ziet er de humor wel van in. "Wij juichen het toe dat er eindelijk reizigers over het HSL-traject spurten", zegt hij. De NS kan het voorval niet bevestigen. "Wij hebben geen onregelmatigheden geconstateerd", zegt een woordvoerder. Of en waar de machinist zijn gasten uiteindelijk heeft afgezet, is echter een groot raadsel. Officieel stopt de testtrein op geen enkel ander station. Of de spooktrein is met de noorderzon vertrokken, of passagiers zitten nog druk te sms'en met het thuisfront om te zeggen dat het wat later wordt.

Bron: De Telegraaf
Arnenys
Berichten: 179
Lid geworden op: 16 mar 2007, 19:43

Re: HSL-test of spooktrein?

Bericht door Arnenys »

:lol:
rds

Re: HSL-test of spooktrein?

Bericht door rds »

Er zit een complot achter zoals in Lost. De trein is naar een onvindbaar eiland gereden en daar ontspoord. :mrgreen:
HLE 2302
Berichten: 2628
Lid geworden op: 11 sep 2007, 12:51

Re: HSL-test of spooktrein?

Bericht door HLE 2302 »

kostelijk :lol: :lol:

greetz 2302
zonder dwarsliggers zouden er geen treinen rijden ...
Bordensteker
Berichten: 1291
Lid geworden op: 14 mei 2007, 10:03

Re: HSL-test of spooktrein?

Bericht door Bordensteker »

Terwijl alle betrokken partijen voortdurend hun straatje (en de Groen Hart tunnel) schoon proberen te vegen, is het nu eindelijk eens een trein die wél rijdt die stof doet opwaaien ... :)
Dietrich

Re: HSL-test of spooktrein?

Bericht door Dietrich »

Ik geloof er eigenlijk niet veel van, als dit waar gebeurd is dan zal diegene die dit meldde toch zelf wel weten waar de mensen er ook weer af zijn geraakt..? :)
melle

Re: HSL-test of spooktrein?

Bericht door melle »

hoe kan een trein vertrekken zonder dat de TBG toestemming geeft op het perron :?:
Dietrich

Re: HSL-test of spooktrein?

Bericht door Dietrich »

Als het een testtrein betreft kan je niet spreken van vertreksein geven of AVG (in België, in Nederland ken ik het systeem niet). De trein stond waarschijnlijk voor een gesloten sein aan het eind van een perron te wachten. Eens het open is is hij weg, net zoals dit gebeurt bij een lege rit of goederentrein.

Het probleem is waarschijnlijk dat de deuren vanzelf lossen op lage snelheid en er zo dus enkele zijn opgestapt.
deadlock
Berichten: 579
Lid geworden op: 10 nov 2008, 21:11
Locatie: Zwolle, Nederland

Re: HSL-test of spooktrein?

Bericht door deadlock »

melle schreef:hoe kan een trein vertrekken zonder dat de TBG toestemming geeft op het perron :?:
In Nederland vertrekt de trein als het sein veilig staat en de conducteur de deuren gesloten heeft. Scheelt een hoop gezeur.
Steelwheels

Re: HSL-test of spooktrein?

Bericht door Steelwheels »

Dit nieuwsbericht was totaal uit de duim van de verslaggever gezogen. De betrokkenen bij deze rit ( dit is namelijk uitgezocht ) hebben verklaard geen andere "reizigers" te hebben mee genomen dan die aanwezig mochten zijn. Zoals dienstdoend personeel dat passagierde wegens einde dienst naar Rotterdam. Zodoende leek het er waarschijnlijk op dat deze trein reizigers vervoerde. Meer personen dan de 2 TM's die er normaal dienst op doen.

grt Willem
Arnenys
Berichten: 179
Lid geworden op: 16 mar 2007, 19:43

Re: HSL-test of spooktrein?

Bericht door Arnenys »

Het is mooi gesteld met de journalistiek als ze zulke dingen gaan verzinnen :? :roll: :|
Plaats reactie