vraagje:
als een klassiekse naar aachen hbf rijdt, komt dan dat spoor tijdelijk onder 3000V of staat het standaard onder Belg. spanning.
(spoor7)
thanks,
o
klassiekske
Re: klassiekske
In Aachen heeft men een aantal sporen (2 of 3 dacht ik) waar ze de spanning kunnen regelen al naargelang de trein die er gaat toekomen. Je schrijft het spoor 7 (ook spoor 8 is zo), dat is dan gewoon een bovenleiding met verwisselbare spanning. met de klassiekjes blijft het dan onder 3kV staan. Als echter een thalys toekomt op dat spoor gaat het als volgt. Thalys komt aan en na het uitvoeren van een bepaalde procedure (je zal de tb een contact zien bedienen met een sleutel), verwisselt men de spanning op de bovenleiding van 3kV gelijkspanning naar 15kV wisselspanning. Hierna kan de tb de thalys terug in dienst zetten met de juiste aanpassing in de stuurpost voor het Duitse net natuurlijk.
Re: klassiekske
spoor 6, 7, 8 en 9 zijn omschakelbaar.
Meer details: http://www.bueker.net/trainspotting/stations_aachen.php
Meer details: http://www.bueker.net/trainspotting/stations_aachen.php
-
- Berichten: 2405
- Lid geworden op: 01 sep 2007, 20:38
- Locatie: Singapore
Re: klassiekske
nog nooit iemand voor de grap met een sleutel 15000V op de bovenleiding gezet bij een klassiekje 


Re: klassiekske
die sleutel dient enkel om te bevestigen dat het materieel buiten dienst is, de omwisseling doet iemand anders.treinbruno schreef:nog nooit iemand voor de grap met een sleutel 15000V op de bovenleiding gezet bij een klassiekje