Renovatie gang Brussel Centraal pas in 2010

Voorlopige place-holder voor topics tot deze in de juiste categorie geplaatst zijn. Hier geen nieuwe topics openen!
Plaats reactie
Jean

Renovatie gang Brussel Centraal pas in 2010

Bericht door Jean »

Renovatie gang Brussel Centraal pas in 2010
Afbeelding De verbindingsgang tussen het metrostation Centraal en het treinstation Brussel Centraal ligt er verwaarloosd en onveilig bij.

De renovatie, die oorspronkelijk gepland was voor 2006, is uitgesteld tot 2010. Dat werd vandaag aangeklaagd door Carla Dejonghe, Brussels parlementslid voor Open VLD, en Luk Van Biesen, federaal parlementslid voor Open VLD.


140.000 passanten per dag

De 130 meter lange tunnel, die eigendom is van de NMBS, verwerkt dagelijks ongeveer 140.000 passanten. Het is daarmee een van de belangrijkste mobiliteitsknooppunten van het land.

Er zijn verschillende problemen in de tunnel: graffiti, geurhinder door wildplassen, schade aan de rioleringen en een defecte verlichting.

Er zijn zelfs gevaarlijke situaties zoals onbeschermde elektriciteitskasten en loshangende lampen. Onlangs werden er ook ratten gesignaleerd.

Niet goed voor imago

"De eerste indruk die de pendelaars en toeristen van Brussel krijgen, beschadigt het imago van onze hoofdstad. 's Avonds geeft deze gang een ronduit onveilige indruk", aldus Dejonghe.

"Via het Belirisfonds, dat onder de bevoegdheid van minister Onkelinx valt, was 1,4 miljoen euro voorzien voor de renovatie in 2006. Men vond echter geen goede aannemer en de procedure moest opnieuw gestart worden. Dat kost tijd en geld. Intussen blijkt de kostprijs voor de renovatie al met 100.000 euro gestegen. Het is maar de vraag of de renovatie er wel degelijk komt in 2010", zegt Van Biesen.


Wildplassers

Dejonghe en Van Biesen willen dat er snel werk gemaakt wordt van een grondige renovatie van de verbindingsgang.

Ze willen dat er een oplossing komt voor de wildplassers en dat er bij de renovatie gebruik wordt gemaakt van materialen waar graffiti en tags makkelijk van kunnen worden verwijderd. (belga/adv)
Bron : http://www.demorgen.be/dm/nl/989/Binnen ... 2010.dhtml
Patrick
Berichten: 2289
Lid geworden op: 08 feb 2006, 18:42
Locatie: FI (= Ieper)

Re: Renovatie gang Brussel Centraal pas in 2010

Bericht door Patrick »

Dat plaatje lijkt me niet te passen bij die onderdoorgang. (Of ben ik mis?)
Gebruikersavatar
Steve
Berichten: 5461
Lid geworden op: 17 nov 2007, 10:51
Locatie: Brussel

Re: Renovatie gang Brussel Centraal pas in 2010

Bericht door Steve »

Zien we daar niet veeleer een van de doorgangen onder de spoorbrug in de buurt van het Zuidstation?
Patrick
Berichten: 2289
Lid geworden op: 08 feb 2006, 18:42
Locatie: FI (= Ieper)

Re: Renovatie gang Brussel Centraal pas in 2010

Bericht door Patrick »

MIVB-reiziger schreef:Zien we daar niet veeleer een van de doorgangen onder de spoorbrug in de buurt van het Zuidstation?
Ik moest spontaan denken aan de brug bij het Noordstation :wink:
Asterix
Berichten: 3845
Lid geworden op: 05 apr 2006, 00:30

Re: Renovatie gang Brussel Centraal pas in 2010

Bericht door Asterix »

Is het niet de zij-ingang van de tunnel?
Asterix
Berichten: 3845
Lid geworden op: 05 apr 2006, 00:30

Re: Renovatie gang Brussel Centraal pas in 2010

Bericht door Asterix »

Meer info op de website onder Open VLD-vlag:

http://www.openmetro.be/
Gebruikersavatar
Portbou
Berichten: 1886
Lid geworden op: 06 mar 2006, 23:24
Locatie: Mechelen
Contacteer:

Re: Renovatie gang Brussel Centraal pas in 2010

Bericht door Portbou »

Hallo,
Patrick schreef:Dat plaatje lijkt me niet te passen bij die onderdoorgang. (Of ben ik mis?)
Het is één van de tunnels onder de NZV, vlak ten zuiden van Brussel-Kapellekerk, in de Huidevetterstraat.

Groeten.
Plaats reactie