Avontuur in Willebroek

Voorlopige place-holder voor topics tot deze in de juiste categorie geplaatst zijn. Hier geen nieuwe topics openen!
Paul
Berichten: 1336
Lid geworden op: 09 feb 2008, 22:57
Locatie: FNU
Contacteer:

Avontuur in Willebroek

Bericht door Paul »

Vanmorgen neem ik zoals elke donderdag in Sint-Niklaas de IR-trein van 8.42 uur naar Leuven. In Willebroek branden de lichtseinen "panto neerlaten". Dat is al dagen zo; blijkbaar is er een tijd geleden een boot tegen de brug gevaren zodat de bovenleiding op de brug niet in orde is. We vertrekken uit Willebroek. Ik vind het vreemd als ik voel dat de trein met tractie de brug van Willebroek oprijdt... Eens voorbij de brug valt de tractie uit. De trein bolt uit. Het noodsein (5 x tuut) waarmee, zo veronderstel ik, de treinbestuurder de treinbegeleider oproept, weerklinkt tweemaal. Ai, ai, dat ziet er niet goed uit. De trein bolt verder uit (het is daar bergaf) en stopt uiteindelijk op een overweg in Blaasveld, die momenteel permanent voor het wegverkeer afgesloten is wegens werken. TB en TBG stappen uit en kijken wat ongerust omhoog, richting panto en bovenleiding...
De trein zit goed vol, onder meer met twee klasjes kinderen onderweg op schoolreis (een groep richting Technopolis, een groep richting Planckendael). De TBG roept om dat er een technisch probleem is, dat de trein niet verder kan rijden, dat er wordt gewerkt aan de evacuatie van de reizigers met bussen... Het is 9.15 uur. Een eerste, gelede bus komt al om 9.50. Reizigers die gehaast zijn (examens, rechtbank, vlucht halen in Zaventem...) krijgen voorrang. Twintig minuten later, een tweede en derde (enkele) bus. Rond 10.40 opnieuw de gelede bus, waarop al de kindjes stappen en ikzelf (ik was niet gehaast :D ). Ondertussen goed kunnen zien dat de slepers van de panto van ons treinstel (de 363) verdwenen zijn en de draagarm serieus geplooid :( ). De bovenleiding in Willebroek is ook beschadigd, wordt verteld (er loopt intussen heel wat Infrabel- en/of NMBS-personeel rond de trein).
We komen om 10.55 in Mechelen aan, ik kan om 11.17 verder reizen naar Leuven, ik kom met twee uur vertraging op mijn bestemming.

Een slecht punt voor de TB die in Willebroek verstrooid was...
Een goed punt voor dezelfde TB die zijn trein op een zeer geschikte plek tot stilstand bracht (bereikbaar voor bussen, gemakkelijk uitstappen op de overweg).
Goede punten voor de TBG die geregeld info omriep en de evacuatie goed begeleidde.
Goede punten voor de meeste reizigers (ik heb niemand zenuwachtig of kwaad horen worden) en voor de begeleiding van de twee schoolklasjes die liedjes zongen en spelletjes speelden met de kindjes... Ik hoop dat ze toch nog een leuke schooluitstap hebben, ze zullen in ieder geval veel kunnen vertellen vanavond.
Goed punt ook voor onze buschauffeur die overuren maakte voor de evacuatieritten.

Momenteel is er dus geen treinverkeer tussen Mechelen en Willebroek, er rijden vervangbussen.

Groeten uit FLV,

Paul
Vriendelijke groet,

Paul
http://belgischespoorlijnen.be
Bartjedj

Re: Avontuur in Willebroek

Bericht door Bartjedj »

Is het negeren van een sein "Panto neerlaten" voor de reglementering niet even erg als het negeren van een rood sein?

BDJ
Elgar
Berichten: 643
Lid geworden op: 31 jan 2006, 22:41

Re: Avontuur in Willebroek

Bericht door Elgar »

Dat is al enkele weken aan de gang dat de brug in Willebroek met neergestreken panto bereden moet worden.

Met dat slecht weer van vandaag ben ik nog eens met de trein naar het werk gereden en die is zonder problemen de brug over geraakt! Normaal ga ik met de fiets (dat gaat verbazingwekkend genoeg sneller als met de trein). Hopelijk is de schade aan de bovenleiding snel herstelt.
Nekvin

Re: Avontuur in Willebroek

Bericht door Nekvin »

het zou normaal rond 2 uur opgelost zijn geweest...
Terminus
Berichten: 1147
Lid geworden op: 03 feb 2006, 20:31

Re: Avontuur in Willebroek

Bericht door Terminus »

Hey,

Ik was rond 14u in Mechelen:

De IR-trein naar Leuven van 14u17 is vertrokken vanuit Mechelen
De IR-trein naar Sint-Niklaas van 14u44 stond als "afgeschaft" aangekondigd.
Nekvin

Re: Avontuur in Willebroek

Bericht door Nekvin »

laatste bericht van net geleden: net met de regelaar van Blok 5 gebeld, geen verkeer tussen mechelen en willebroek. Er is een vervangende bus ingelegd
Elgar
Berichten: 643
Lid geworden op: 31 jan 2006, 22:41

Re: Avontuur in Willebroek

Bericht door Elgar »

Nekvin schreef:laatste bericht van net geleden: net met de regelaar van Blok 5 gebeld, geen verkeer tussen mechelen en willebroek. Er is een vervangende bus ingelegd
Bedankt voor de info!


* Het is nu juist zo'n informatie dat ontbreekt op de NMBS-site. (Maar dat is een andere discussie...) *
poyaud
Berichten: 528
Lid geworden op: 01 feb 2006, 12:43
Locatie: Aalst

Re: Avontuur in Willebroek

Bericht door poyaud »

Om 16u30 geen treinverkeer tussen Mechelen en St niklaas
Afbeelding
Elgar
Berichten: 643
Lid geworden op: 31 jan 2006, 22:41

Re: Avontuur in Willebroek

Bericht door Elgar »

Treinen rijden weer!


Stapte in Leuven over op de trein naar Sint-Niklaas van 17:13. Vlak na het vertrek riepen ze af dat de trein beperkt was tot Mechelen en dat er tussen Mechelen en Willebroek een vervangbus reed.

Nadat we uit Muizen vertrokken waren, werd er afgeroepen dat er terug treinverkeer mogelijk was tussen Mechelen en Willebroek en zo werd er uiteindelijk dan toch tot Sint-Niklaas gereden.



Felecitaties aan Infrabel die het probleem net op tijd hersteld gekregen hebben :D
Presario

Re: Avontuur in Willebroek

Bericht door Presario »

Bartjedj schreef:Is het negeren van een sein "Panto neerlaten" voor de reglementering niet even erg als het negeren van een rood sein?

BDJ
Interessante vraag, iemand die hier een antwoord op weet?
Nils
Berichten: 299
Lid geworden op: 07 feb 2006, 13:54
Locatie: FN

Re: Avontuur in Willebroek

Bericht door Nils »

Presario schreef:
Bartjedj schreef:Is het negeren van een sein "Panto neerlaten" voor de reglementering niet even erg als het negeren van een rood sein?

BDJ
Interessante vraag, iemand die hier een antwoord op weet?
Daarnet was de discussie hieromtrent aan de gang op de depot, en volgens de Tosci die er bij zat, kan hier geen sprake zijn van een seinvoorbijrijding. Het is namelijk niet verboden dit sein voorbij te rijden. Het gaat hier gewoon om een "besturingsfout". Een enorm verschil in strafmaat voor de bestuurder dus.
Gebruikersavatar
Tim
Berichten: 1237
Lid geworden op: 31 jan 2006, 22:29

Re: Avontuur in Willebroek

Bericht door Tim »

Idd, een merkbord van het einde van de rijdraad voorbijrijden wordt wel aanzien als een seinoverschrijding, maar hier is dus duidelijk een verschil.
Gebruikersavatar
Steven
Berichten: 23076
Lid geworden op: 31 jan 2006, 12:06
Locatie: Opwijk

Re: Avontuur in Willebroek

Bericht door Steven »

Tim schreef:Idd, een merkbord van het einde van de rijdraad voorbijrijden wordt wel aanzien als een seinoverschrijding, maar hier is dus duidelijk een verschil.
idd het enige bord dat je onrechtmatig kan voorbijrijden is dat van einde bovenleiding, alle andere borden eigen aan elektrische krachtvoertuigen niet.
HLE 2302
Berichten: 2628
Lid geworden op: 11 sep 2007, 12:51

Re: Avontuur in Willebroek

Bericht door HLE 2302 »

hmmm, ik denk niet dat dait gelijk wordt gesteld aan door een rood sein rijden, mijn nonkel heeft dat ook eens gekunnen 20 jaar geleden in de tijd dat de brug te kapelle op den bos nog niet gelectirificeerd was :p

maar der zal waarschijnelijk wel een zware sanctie volgen

greetz 2302
zonder dwarsliggers zouden er geen treinen rijden ...
Bartjedj

Re: Avontuur in Willebroek

Bericht door Bartjedj »

Wordt de bovenleiding nu ook ineens terug in dienst gesteld?
Of is het nog altijd in vrijloop?

BDJ
Plaats reactie