Noorderkempen-Breda moet verplicht worden bediend. Je ontkomt dus niet aan minstens 1 internationale treinserie die daar stopt.
EuroCity Brussel - Rotterdam
Re: EuroCity Brussel - Rotterdam
Re: EuroCity Brussel - Rotterdam
Consultant en docent Jochen Maes ziet het idee voor een trein Brussel - Eindhoven wel zitten:
https://www.linkedin.com/feed/update/ur ... WXUg%3D%3D
https://www.linkedin.com/feed/update/ur ... WXUg%3D%3D
-
ovspotter_be
- Berichten: 1520
- Lid geworden op: 24 aug 2021, 00:02
Re: EuroCity Brussel - Rotterdam
Door het rondje via de luchthaven en de extra reistijd hierdoor zijn bepaalde aansluitingen (bijvoorbeeld richting Leuven) aantrekkelijker in Mechelen dan in Brussel-Noord, aansluitingen op de luchthaven worden standaard ook nauwelijks getoond op de routeplanner.Rene154 schreef: ↑29 mar 2026, 12:23 Verder: station Mechelen. Ik kan mij een voorstelling bij maken hier te stoppen, tegelijkertijd is dat dan vooral voor binnenlandse bediening en niet vanuit het perspectief van een internationale trein. Weinig interessante overstapmogelijkheden ook die er niet al is op Antwerpen of Brussel.
In de week is er een redelijk nette aansluiting met de IC Gent – Mechelen – Leuven voor reizigers van en naar Leuven.
Re: EuroCity Brussel - Rotterdam
In het weekend is er een goede aansluiting van/naar Leuven op de luchthaven met S19. De binnenlandse planner laat die inmiddels zien; internationale planners (bv. NMBS Europe, DB) moet je daartoe dwingen door Brussels Airport als via in te voeren, waarna die overstap plotseling wel mogelijk blijkt.ovspotter_be schreef: ↑29 mar 2026, 17:02 Door het rondje via de luchthaven en de extra reistijd hierdoor zijn bepaalde aansluitingen (bijvoorbeeld richting Leuven) aantrekkelijker in Mechelen dan in Brussel-Noord, aansluitingen op de luchthaven worden standaard ook nauwelijks getoond op de routeplanner.
In de week is er een redelijk nette aansluiting met de IC Gent – Mechelen – Leuven voor reizigers van en naar Leuven.
Re: EuroCity Brussel - Rotterdam
Brussels airport is en mag gebruikt worden als Overstapstation. Zolang je niet door de poortjes moet is er geen probleem. Jammer dat dit niet gezien wordt want het kan heel interessant zijn. Stel, er is iets gebeurt tussen Schaarbeek en de vertakking Diegem. Dan kan je via Brussels airport reizen en vandaar zo naar Leuven. Maar zoals hier werd aangehaald, in het weekend heb je zeker een mooie aansluiting.rvdborgt schreef: ↑29 mar 2026, 17:30In het weekend is er een goede aansluiting van/naar Leuven op de luchthaven met S19. De binnenlandse planner laat die inmiddels zien; internationale planners (bv. NMBS Europe, DB) moet je daartoe dwingen door Brussels Airport als via in te voeren, waarna die overstap plotseling wel mogelijk blijkt.ovspotter_be schreef: ↑29 mar 2026, 17:02 Door het rondje via de luchthaven en de extra reistijd hierdoor zijn bepaalde aansluitingen (bijvoorbeeld richting Leuven) aantrekkelijker in Mechelen dan in Brussel-Noord, aansluitingen op de luchthaven worden standaard ook nauwelijks getoond op de routeplanner.
In de week is er een redelijk nette aansluiting met de IC Gent – Mechelen – Leuven voor reizigers van en naar Leuven.
Re: EuroCity Brussel - Rotterdam
Dat is maar een tijdelijke afspraak en aanpasbaar. In het verleden is het nog geweest: NMBS zorgt voor lokomotieven, NS voor rijtuigen.
De afspraken over EC en ECD worden in 2027 sowieso herzien.
Re: EuroCity Brussel - Rotterdam
Je kunt in Breda een extra stel aankoppelen. Maar je hebt al een trein van Eindhoven via Breda naar Den Haag, deze zou daar extra op komen.
Re: EuroCity Brussel - Rotterdam
Ik doelde meer op integratie in de Belgische binnenlandse dienstregeling. Zeker tussen Antwerpen en Brussel zou dat toch tot volle treinen kunnen leiden?maarten schreef: ↑29 mar 2026, 21:27Je kunt in Breda een extra stel aankoppelen. Maar je hebt al een trein van Eindhoven via Breda naar Den Haag, deze zou daar extra op komen.
Re: EuroCity Brussel - Rotterdam
Niet te lichtzinnig denken over rijdend materieel er komt meer bij kijken dan je denkt voor iets kan ingezet worden op een bepaalde verbinding. Nieuwe rijtuigen of ander materieel komen niet zomaar uit de lucht vallen trouwens.