Nieuwe Zeeuwse goederenlijn geopend door minister Eurlings

Voorlopige place-holder voor topics tot deze in de juiste categorie geplaatst zijn. Hier geen nieuwe topics openen!
Bartjedj

Nieuwe Zeeuwse goederenlijn geopend door minister Eurlings

Bericht door Bartjedj »

Minister Eurlings heeft vanochtend, samen met Commissaris van de Koningin in Zeeland Karla Peijs, de nieuwe Sloelijn officieel geopend. Zij onthulden een doek met de tekst ‘De Sloelijn is open’ op een goederenwagon. Daarna volgde een rit per stoomtrein over de nieuwe Sloelijn. Een bijzondere passagiersrit op een lijn die normaal alleen voor goederentreinen toegankelijk zal zijn.

Gepubliceerd: 6 oktober 2008

De aanleg van de nieuwe Sloelijn was nodig om het toenemende goederenvervoer per trein in Zeeland ruimte te kunnen bieden. De nieuwe lijn is met zijn drie kilometer ruim zes kilometer korter dan de oude. De nieuwe lijn ontlast de Zeeuwse woonkernen langs de oude lijn. ‘Met deze opening komt een eind aan een project dat vele jaren het Zeeuwse landschap en de Zeeuwse politiek heeft bepaald. Nu kan Zeeland er de vruchten van gaan plukken’, sprak Bert Klerk tijdens de opening.

De oude Sloelijn wordt weggehaald. ProRail schenkt de vrijkomende spoorstaven en ballast aan de Stoomtrein Goes-Borsele. Met die materialen kan de SGB haar museumlijnen verder opknappen. Bert Klerk overhandigde symbolisch het eerste stukje van de oude lijn aan Maykel Kastelijn van de SGB. ‘Op deze manier blijft een mooi stukje Zeeuwse spoorgeschiedenis toch nog bestaan’, aldus Bert Klerk tijdens de overhandiging.

In de komende maanden vinden nog afrondende werkzaamheden, met name op het emplacement, plaats. In het voorjaar van 2009 zal ook daar al het werk klaar zijn.

Bron: ProRail
Plaats reactie