Sorry ik dacht dat je sandwich bedoelde. Dit was dan toch niet echt nieuws? Of was een tweede reeks met ICNG ook nog een optie? Ik nam al aan dat het I11'en, eventueel met I10 fietsrijtuig zou worden.
Klassieke treinen Aken-België
-
desirootje
- Berichten: 1052
- Lid geworden op: 26 aug 2021, 12:47
- Locatie: Denderleeuw
Re: Klassieke treinen Aken-België
Re: Klassieke treinen Aken-België
Vermoedelijk enkel i11, het laatste bezoek van de i10 rijtuigen (toen wel in combinatie met i6) ligt in NL nogal zuur op de maag (frequent problemen met deuren).
Re: Klassieke treinen Aken-België
De Duitse infrastructuurbeheerder DB InfraGO houdt bij haar planning voor de overbezette Hohenzollernbrücke (centrum Keulen vlak na Hauptbahnhof) rekening met een toekomstige RE29 van/naar België, die nodig is om de verzadigde bestaande treinen te ontlasten. (Dit wordt vermeld als argument om vanaf 2026 de ICE Hamburg-Basel niet meer te laten kopmaken in Köln Hbf. maar via Köln-Deutz (tief).). Ze spreken wel over Dosto=dubbeldek van/naar België, die er echter niet zijn.desirootje schreef: ↑01 mei 2024, 22:01Dit is verre toekomst, ze bewaren gewoon de naam voor wanneer we die trein kunnen inzetten.
De Duitsers willen die doen stoppen in Keulen Messe Deutz, Keulen HBf, Düren, Stolberg HBf en Aachen HBf. Zij zien die graag dan direct doorrijden naar Luik, Leuven en Brussel. NMBS zou die graag eerst via de luchthaven sturen zodat die niet gebruikt wordt door pendelaars Leuven-Brussel. Ik denk ook dat de mogelijkheid tot de bediening van Welkenraedt, Verviers en mogelijks zelfs Pepinster en Angleur ook niet uit te sluiten valt.
Frequentie is hoogst waarschijnlijk een uurdienst, meer zou ik niet verwachten en minder zal een tijdelijke situatie zijn als proef of vanwege een tekort aan materiaal voor de hele dienst (zoals de snelle Benelux die begint met een paar ritten per dag).
Dafür konnte auf der Hohenzollernbrücke ein Neuverkehr von/nach
Belgien eingeplant werden (RE 29, 7 Dosto, ca. 700 Plätze im Zug).
Diese Anzahl Reisende könnte in den bestehenden, ausgelasteten
Verkehren von/nach Aachen und Belgien nicht befördert werden.
Ohne die Verlegung der Linie FV29 wäre der Neuverkehr nicht
möglich und es könnte kein gesellschaftlicher Nutzen erzielt werden
https://www.dbinfrago.com/resource/blob ... t-data.pdf
Laatst gewijzigd door dovaere op 08 jul 2024, 15:31, 1 keer totaal gewijzigd.
Re: Klassieke treinen Aken-België
Op den duur zijn alle interessante aansluitingen voor de lange afstand in Köln-Deutz ipv Köln Hbf.
Het zou dan wel goed zijn als ICE Brussel-Frankfurt ook in Deutz stopt... En Eurostar-ex-Thalys er zijn eindstation krijgt.
Re: Klassieke treinen Aken-België
In Deutz zullen (bijna) enkel ICE's stoppen die de HSL richting Frankfurt op gaan, zoals de ICE Brussel-Frankfurt ook doet, dus voor aansluitingen in die richting kun je even goed blijven zitten uit Brussel tot Frankfurt Flughafen. De andere kant op, richting Emden/Hamburg/Hannover/Berlijn etc., zal ook vanuit Hbf nog bediend blijven.
En laten we een eventuele extra overstap ook niet groter maken dan 'ie is: de rit van Hbf naar Deutz duurt welgeteld 1 minuut en er rijden zeer frequent treinen tussen die twee stations. Er zijn overstappen op grote stations die langer duren dan met de transfer Hbf-Deutz in Keulen.
En laten we een eventuele extra overstap ook niet groter maken dan 'ie is: de rit van Hbf naar Deutz duurt welgeteld 1 minuut en er rijden zeer frequent treinen tussen die twee stations. Er zijn overstappen op grote stations die langer duren dan met de transfer Hbf-Deutz in Keulen.
Re: Klassieke treinen Aken-België
En de overstappers voor die verbinding kunnen dat ook in Düsseldorf of Duisburg doen.DDietzen schreef: ↑08 jul 2024, 15:36 In Deutz zullen (bijna) enkel ICE's stoppen die de HSL richting Frankfurt op gaan, zoals de ICE Brussel-Frankfurt ook doet, dus voor aansluitingen in die richting kun je even goed blijven zitten uit Brussel tot Frankfurt Flughafen. De andere kant op, richting Emden/Hamburg/Hannover/Berlijn etc., zal ook vanuit Hbf nog bediend blijven.
Het is alleen voor mensen uit Keulen een verslechtering dat er minder ICEs vanuit Keulen Hbf rijden. En verbindingen richting Bonn worden wat minder.
Re: Klassieke treinen Aken-België
Die kunnen bij mijn weten niet overweg met de Duitse spanning, ook niet als los rijtuig.
Re: Klassieke treinen Aken-België
De meeste RE en RB uit Bonn Hbf rijden door tot in K. Deutz, dus dat valt nog mee. De ICs en ICEs uit Bonn naar Keulen stoppen enkel in Hbf.maarten schreef: ↑08 jul 2024, 15:56En de overstappers voor die verbinding kunnen dat ook in Düsseldorf of Duisburg doen.DDietzen schreef: ↑08 jul 2024, 15:36 In Deutz zullen (bijna) enkel ICE's stoppen die de HSL richting Frankfurt op gaan, zoals de ICE Brussel-Frankfurt ook doet, dus voor aansluitingen in die richting kun je even goed blijven zitten uit Brussel tot Frankfurt Flughafen. De andere kant op, richting Emden/Hamburg/Hannover/Berlijn etc., zal ook vanuit Hbf nog bediend blijven.
Het is alleen voor mensen uit Keulen een verslechtering dat er minder ICEs vanuit Keulen Hbf rijden. En verbindingen richting Bonn worden wat minder.
Als er geen file is - Ik heb al aansluitingen in Deutz gemist omdat er een gat van meer dan 5 minuten tussen de treinen naar Deutz was, en ze dan nog eens minutenlang op de brug stilstonden.DDietzen schreef: ↑08 jul 2024, 15:36 En laten we een eventuele extra overstap ook niet groter maken dan 'ie is: de rit van Hbf naar Deutz duurt welgeteld 1 minuut en er rijden zeer frequent treinen tussen die twee stations. Er zijn overstappen op grote stations die langer duren dan met de transfer Hbf-Deutz in Keulen.
Re: Ice verbinding Brussel Duitsland
Indien de bestemming van IC-01 verlegd wordt van Eupen naar Aken (Duitsland), gaat deze treinlijn dezelfde uren hebben als nu (2025)? Indien zo is, welke treinlijn zal dan naar Eupen gaan? En waarom mogen M6- en M7-dubbeldekstreinrijtuigen niet naar Duitsland gaan?trainlovertje schreef: ↑08 dec 2025, 22:24Wel, dan krijgt Vlaanderen twee extra HST-lijnen binnen het jaar. En wie over een HST naar Oostende spreekt, moet zich misschien afvragen of een ICE over de dorsale wallone nuttig kan zijn, al is het om de communautaire vrede te bewarenFLV-FGSP schreef: ↑08 dec 2025, 13:08 Er zijn plannen voor een negende ICE-verbinding Keulen - Brussel in de zomermaanden. Oorspronkelijk was gedacht om deze naar Oostende te sturen, maar inmiddels gaan de ideeën eerder richting Gent en Brugge. Vagonweb geeft al voorlopige info:
https://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php ... 0&rok=2026
https://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php ... 1&rok=2026
Als dit doorgaat hebben Gent en Brugge dus eerder een ICE dan Antwerpen![]()
NB: dit ondermijnt misschien wel de NMBS-plannen/wensen om op termijn de IC 01 door te trekken naar Aken (en verder naar Keulen zoals GO.Rheinland dat zo graag wil).
Re: Ice verbinding Brussel Duitsland
Er gaat *iets* naar Aken/Keulen rijden, maar het is lang niet gezegd dat dat de IC naar Oostende gaat zijn. In tegendeel, ik denk dat de kans eerder klein is. Ik verwacht eerder een extra trein met I11, die grotendeels parallel rijdt met de huidige IC's.Harshan schreef: ↑09 dec 2025, 22:44Indien de bestemming van IC-01 verlegd wordt van Eupen naar Aken (Duitsland), gaat deze treinlijn dezelfde uren hebben als nu (2025)? Indien zo is, welke treinlijn zal dan naar Eupen gaan? En waarom mogen M6- en M7-dubbeldekstreinrijtuigen niet naar Duitsland gaan?trainlovertje schreef: ↑08 dec 2025, 22:24Wel, dan krijgt Vlaanderen twee extra HST-lijnen binnen het jaar. En wie over een HST naar Oostende spreekt, moet zich misschien afvragen of een ICE over de dorsale wallone nuttig kan zijn, al is het om de communautaire vrede te bewarenFLV-FGSP schreef: ↑08 dec 2025, 13:08 Er zijn plannen voor een negende ICE-verbinding Keulen - Brussel in de zomermaanden. Oorspronkelijk was gedacht om deze naar Oostende te sturen, maar inmiddels gaan de ideeën eerder richting Gent en Brugge. Vagonweb geeft al voorlopige info:
https://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php ... 0&rok=2026
https://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php ... 1&rok=2026
Als dit doorgaat hebben Gent en Brugge dus eerder een ICE dan Antwerpen![]()
NB: dit ondermijnt misschien wel de NMBS-plannen/wensen om op termijn de IC 01 door te trekken naar Aken (en verder naar Keulen zoals GO.Rheinland dat zo graag wil).
Re: Ice verbinding Brussel Duitsland
Over M7 is hier al eerder gezegd dat de rijtuigen niet omkunnen met de voedingsspanning 1 kV AC die door de locomotief onder de Duitse bovenleidingsspanning wordt geleverd.
Geldt voor M6 hetzelfde?
Re: Ice verbinding Brussel Duitsland
Er is tussen Welkenraedt en Aken een tunnel waar de M6 niet door kan. Zelfs als deze de voeding dus aankan, geraak je er nog niet.
-
desirootje
- Berichten: 1052
- Lid geworden op: 26 aug 2021, 12:47
- Locatie: Denderleeuw
Re: Ice verbinding Brussel Duitsland
Ik herinner me dat er sprake was van een trein Keulen-Luik-Brussels Airport-Brussel, om zo geen I11'en in te zetten op Brussel-Leuven(-Luik) die daar te vol zouden zitten. Of dit interne communicatie was of iemand die het gaf als een optie herinner ik me niet. Ze kunnen ook een NS'je doen en een apart ticket verplichten zoals bij de ECD, maar dat heb ik liever niet.
-
railtravelmanager
- Berichten: 299
- Lid geworden op: 29 aug 2008, 14:34
Re: Ice verbinding Brussel Duitsland
aha de Buschtunnel vlak voor Aachen nochtans jaren terug gesaneerd , moderner gemaakt zou niet hoog genoeg zijn voor dubbeldekkers ?TKR schreef: ↑10 dec 2025, 08:46Er is tussen Welkenraedt en Aken een tunnel waar de M6 niet door kan. Zelfs als deze de voeding dus aankan, geraak je er nog niet.