Als aloud bijdrager aan openstreetmap heb ik dat eens bekeken, en ik weet niet goed hoe het te verbeteren.
De huidige toestand in OSM kan men zien op https://www.openstreetmap.org/way/35005 ... 496/6.0860
Volgens de webstek van onze vriend Paul:
Als dat nog steeds zo is - en ik heb geen enkele reden om aan Paul of zijn informatie te twijfelen! - dan is de "disused" van OSM niet correct, de lijn kan immers wel degelijk gebruikt worden, al zal het slechts zeer sporadisch gebeuren.In 2005 werd het baanvak Eupen - Raeren heropend ten behoeve van het bedrijf Rails & Traction (het voormalige Locorem), dat de loods van de Vennbahn in Raeren heeft aangekocht en er oude locomotieven wil opknappen voor doorverkoop. Dit baanvak is enkel toegankelijk mits een speciale toelating.
Is er hier misschien een OSM-kenner die een suggestie heeft om het "gebruik" in OSM te veranderen van "disused" in "occasional" of "sporadic" o.i.d.?
Zijn er misschien lijnen in BE of elders met gelijkaardige status, waarmee we kunnen vergelijken?
NB het heeft weinig met dit forum te maken maar heel veel met OSM: een oud zeer is de niet altijd even gelukkige omzetting van de database naar de "generieke" kaart. Als geregistreerd ingelogd gebruiker kan men de database bijwerken, maar wat de zgn. renderer dan produceert als weergave dat heeft men maar af te wachten, en men kan er niet op ingrijpen, hoogstens kan men een suggestie posten ergens op github. Ik vermoed dat hier een van de ontstaansredenen ligt van openrailwaymap (dat, voorzover ik weet, een eigen kaart brouwt op basis van dezelfde database), maar dat is voor mij onontgonnen gebied.